Гройсман звітував у Раді про два роки свого уряду. Пояснив, чому тримає Супрун і де шукати “дороги Гройсмана” (+відео)

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступив з трибуни Верховної Ради, звітуючи про два роки роботи свого Кабінету Міністрів (з 14 квітня 2016 року – ред.). Голова уряду розповів, що реалізація масштабних реформ у державі вимагає часу, ресурсу і реальної політичної консолідації, а не пустих балачок. Він визнав, що, як і звичайний громадянин, відчуває зростання цін, бачить ситуацію в дорожньому господарстві й аналізує тарифне питання.

Нижче – деякі цитати з виступу глави уряду.

“Моя політика – це політика реальних дій, а не пустих слів. Нам потрібні час, сила, політична єдність – аби віддати борги, зробити економіку сильною і не приймати будь-яких умов, які можуть погіршити життя людей”.

“Мене турбує питання зростання цін. Але як ми можемо стабілізувати ціни? Є два шляхи. Адміністративне регулювання, яке ніколи не було ефективним, або наситити ринок якісною продукцією. Саме тому ми плануємо сьогодні масштабні програми підтримки в агропромисловому секторі”.

“Якщо ви кажете, що із-за мене зруйновані дороги, то може через мене зруйнувався Радянський Союз? Я не той, хто буде прикривати реальний стан справ. Я той, хто готовий вирішувати проблеми. І я згоден з тим, що обсяги зробленого недостатні. Люди все ще їздять поганими дорогами. Але якщо цим питанням опікуватися, як слід, то за 5 років ситуація зміниться. Треба реально працювати”.

“Давайте працювати так, аби в 2019 році нам було не соромно дивитися в очі людям. Як би нас не розділяли прапори, коли важко – ми об’єднуємося і приймаємо потрібні рішення. Цього року ми маємо залучати інвестиції, відновлювати село, продовжувати децентралізацію, нарощувати видобуток газу, будувати нові кілометри доріг. 2018 рік має всі підстави буди успішним. Пропоную йти далі”.

“Ми почали відновлювати соціальну справедливість зміною пенсійної системи. Ми почали змінювати систему освіти. Відкрили можливості для побудови нової системи охорони здоров’я. Ми почали відновлювати країну і робити її капітальний ремонт. Два роки були непростими і складними. Але ми вистояли. Ми пройшли певний історичний етап, який можна назвати антикризовим. Зараз нам потрібен швидкий економічний ріст, нові робочі місця, сильна Україна, яка може відстоювати інтереси і відновлювати територіальну цілісність.

“До чергових виборів – півтора роки. І ми можемо усунути ризики дестабілізації ситуації в країні. Проблем у нас не стало менше. Велика проблема – борги. Не ми їх брали, але саме наш обов’язок не перекладати тягар на плечі українців, а наповнювати бюджет. Люди мають відчувати, що в кишенях стало більше грошей і за них можна купити більше… Ми маємо приймати рішення, аби Україна стала успішною. Ми почали будувати дороги, формувати енергетичну незалежність. Ми знаємо, що потрібно зробити, аби досягти успіху. Це потребує подальшої консолідації”, – заявив прем’єр-міністр.

https://www.youtube.com/watch?v=XQxhxuZWGNI

Після звіту з парламентської трибуни народні депутати почали ставити уряду питання.  Нардеп від фракції “Об’єднання “Самопоміч”  Тетяна Острікова  спитала, де можна побачити ті самі “дороги Гройсмана“.

“Я їжджу тими самими шляхами, як і всі. Бачу те, що бачать всі. Але ті дороги, які мають вигляд американських гірок, це не дороги Гройсмана. Це символ безгосподарності минулого. Як виглядають дороги Гройсмана ви можете подивитися у Київській та Львівській областях. Можете подивитися на “Одеса-Рені”. Це ті дороги, які ми відновлюємо, нові.

За два останні роки ми відремонтували більше 3000 кілометрів доріг. В цьому році будемо робити трасу Київ-Харків-Довжанський, Київ-Чернігів. Ремонтуємо трасу Київ-Одеса. До 1 травня стоїть завдання зробити ремонт різного характеру, а за декілька років приведемо цю трасу “до тями”. Також буде побудована дорога гарної якості Львів-Тернопіль-Хмельницький-Вінниця-Умань-Одеса-Миколаїв-Херсон”, – відповів прем’єр.

Депутат від Опозиційного блоку Ігор Шурма спитав про статус очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун. Він поцікавився, чому керівник уряду тримає “реформаторку з США”, яка, можливо, і досі має паспорт громадянки США, і коли ж вона перестане буде “в.о.”

Володимир Гройсман відповів, що Уляна Супрун ламає корупційні схеми в медицині і не несе відповідальності за жахливий стан лікарень і поліклінік, які раніше нікого не цікавили.

“Ми ведемо дискусію в парламенті з коаліцією щодо кандидатури міністра охорони здоров’я – я внесу цю кандидатуру.

“Раніше цікавили дві речі, за що боролися всі режими: контроль над закупівлею ліків, щоб привласнити собі мільярди, і закупівля обладнання, щоб на тому вкрасти ще 30-40-50 відсотків…

Прийшла першим заступником міністра звичайна людина з прізвищем Супрун, яка почала ламати ці схеми, почала вибудовувати нову систему прозорих закупівель ліків, яка відмовилася від будь-яких корупційних оборудок…

Ми, як уряд, почали працювати над тим, щоб або залишити охорону здоров’я в тому стані, як вона є, або  почати її змінювати. Ми вибрали інший варіант….

Вже сьогодні мільйон українців обрали за контрактом свого власного лікаря, якому ми заплатимо вдвічі більше, ніж він отримував досі…

Кому належать поліклініки і лікарні? Хто несе відповідальність за відділення у лікарнях і стан операційних? Власником поліклінік і лікарень є місцеві органи влади – районні, обласні, третьої ланки, яким ми передали трохи менше 200 мільярдів гривень на місцеві бюджети  Що їм сьогодні заважає зробити нормальну палату, лікарню чи операційну? Нічого!

Наші вимоги будуть посилюватися до того, щоб нові лікарні відкривалися. Зараз завершили Охматдит, у Львові добудували перинатальний центр – сьогодні президент його відкриє. Ми будемо йти далі, щоб допомагати вирішувати проблеми лікарень…

Я сконцентруюся на тому, щоб зарплата лікарів зростала. Це наш борг, який ми маємо їм повернути…

17,8 мільйона рецептів виписані хронічно хворим безкоштовно. Ось результат нашої роботи, що ми не дали вкрасти гроші – і не дамо!

І не треба на плечі Супрун перекладати 20 років безвідповідальності і хаосу в охороні здоров’я”, – заявив Гройсман.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *