Гройсман: газ дорожчати не буде

Жодного зростання цін на природний газ для населення найближчим часом не буде. Про це сьогодні заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, передає прес-служба Кабінету Міністрів.

“Я не допущу жодного підвищення тарифів на газ для потреб населення. А ті, хто заявляють про можливе зростання цін на 40%, повинні або відповідально працювати, або писати заяву на звільнення”, – наголошує голова уряду.

Раніше головний комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що ціни на газ для населення з 1 квітня можуть зрости ще на 40%.

“Якщо не буде продовжено державне регулювання цін для потреб населення, так звані “спеціальні зобов’язання”, то, виходячи з поточних цін на газ на європейських ринках, курсу гривні та інших факторів, можна очікувати, що ціни на газ для потреб населення зростуть на 40%”, – написав топ-менеджер у своїй колонці НВ Бізнес.

Ці “спеціальні зобов’язання” покладені на “Нафтогаз України” постановою Кабміну №758. Зокрема ПАТ “Укргазвидобування” має продавати газ НАК “Нафтогаз України”, який у свою чергу має формувати з придбаного палива ресурс для побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії, які надають свої послуги населенню.

“Нафтогаз” повинен реалізовувати газ за спеціальними цінами до 1 квітня 2017 року. З 1.05.2016 до 31.03.2017 діє гранична роздрібна ціна для побутових споживачів у розмірі 6,879 грн за 1 куб м газу.

Водночас комерційний директор “Нафтогазу” зазначає: якщо Стокгольмський арбітраж задовольнить позов до російського “Газпрому”, і монополіст почне постачати паливо за ціною “хаб мінус”, варто очікувати зниження оптової ціни для населення вдвічі порівняно з нинішньою ціною.

Підготував Олексій ЗАТВОРНИЦЬКИЙ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 7 =