Давос-2018. У Швейцарії стартував Міжнародний економічний форум

У швейцарському Давосі стартував 48-й Світовий економічний форум, на який традиційно прибуває світова політична та фінансова еліта. Перед початком форуму на альпійському курорті йшов рясний сніг, через що запізнилися більшість делегатів: гелікоптери не могли прибувати через низьку видимість, а потяги – через замети на залізниці.

Цифрова економіка та криптовалюта

Уже на першій сесії у вівторок, 23 січня, буде представлений стратегічний прогноз про розвиток цифрової економіки, її майбутнє і готовність традиційних галузей до цифровізації.

Також делегати обговорюватимуть відновлювані джерела енергії, частка яких, найвірогідніше, подвоїться до 2030 року. Експерти вважають, що відновлювані джерела енергії врятують 4 млн життів за рахунок зменшення шкідливих викидів, збільшать світовий ВВП на $ 1,3 трлн і забезпечать роботою 24,4 млн людей.

Іншу популярну тему буде присвячено технології блокчейн і криптовалютам. Учасники сесії спробують відповісти на питання, коли лусне бульбашка на ринку криптовалют, яких уже нараховують майже тисячу. Існує побоювання, що саме віртуальні гроші стануть причиною нової фінансової кризи.

Загалом цього року в Давосі, крім традиційних тем, пов’язаних з економічними ризиками, грошово-кредитною політикою, офшорами та податками, як ніколи багато говоритимуть про цифрову економіку, криптовалюти, роботизацію та Четверту промислову революцію.

Давос-2018. У Швейцарії стартував Міжнародний економічний форум

Трамп доводитиме, що “Америка понад усе”

Участь у Давоському форумі підтвердили лідери багатьох держав: канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Приїдуть також голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, Генсек ООН, голова Світової торговельної організації, керівники Організації економічного співробітництва і розвитку, Світового банку і МВФ.

Очікується і прибуття президента США Дональда Трампа, який виступить зі спеціальною промовою в останній день форуму – 26 січня. Очікується, що він доводитиме тезу “Америка понад усе”, тобто  первинність національних інтересів перед глобальною інтеграцією і світовою торгівлею.

Давос-2018. У Швейцарії стартував Міжнародний економічний форум

Чи прийде Порошенко на “український сніданок”

Україна анонсувала зустріч президента Петра Порошенка з Дональдом Трампом, однак це під питанням. Порошенко точно матиме переговори з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. Скоріше за все, сторони обговорять хід реформ в Україні, зокрема, виконання Меморандуму з донором і створення Антикорупційного суду.

На Світовому економічному форумі відбудеться і традиційний “український сніданок”, який влаштовує бізнесмен Віктор Пінчук. Він запланований на 25 січня, очікується, що його почесним гостем стане президент України. Торік Порошенко проігнорував цей захід.

Фото Reuters

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + eight =