Аліменти на батьків: як відреагували соцмережі на пропозицію Андрія Реви

Міністр соціальної політики України Андрій Рева пропонує ввести аліменти на утримання літніх батьків, бо переконаний, що діти таким чином мають дбати про них. “Я вважаю, що у випадку дітей до літніх батьків має бути сувора відповідальність – треба законодавчо ввести серйозну відповідальність – вони теж мають платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітних дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків”, – розповів пан Рева.

Коментарі

Александр Кирикилица:

– Все більше країна нагадує театр абсурду. Влада не в змозі забезпечити не те що зростання, а навіть сталість економіки, бюджет тече в офшори, а крайніми призначаються пенсіонери, працею яких все побудовано і розкрадається 26 років.

Вера Сидорова:

– А хто дітям буде платити, щоб виховати, вчити, лікувати, одягати та годувати наших внуків?

Petr Matsyuk:

– Держава має платити пенсіонерам аліменти пенсіями. Або відмініть ПДВ.

Tetjana Kobyljeva:

– Сім’я, яка має двох дітей, плюс мама в декреті, повинна платити аліменти чотирьом батькам. А що їсти дітям?

Максименко Катерина:

Правильно, батьки пропрацювали по 40-50 років на державу, а тепер держава спихає людей похилого віку на дітей.

Мирослава Яцик:

– Жодної такої країни нема у світі.

Marta Marinenko:

– А що робити тим пенсіонерам, діти яких вже теж пенсіонери? Внуки стільки непрацездатних не потягнуть. Та ще й своїх дітей утримувати треба.

Олена Яманко:

– Діти і батьки завжди допомагають один одному, проблема тільки в тому, що з такими зарплатами, пенсіями, цінами і владою ні діти ні батьки не взмозі допомогти самим собі.

Andriy Hishpan:

– При платній медицині борги за лікарню будуть законно лягати на дітей.

Ольга Смоляк:

– А гідні робочі місця для дітей, щоб утримувати батьків, вони збираються створювати?

Valeriy Syerikov:

– Нехай повернуть все, що заплатили до Пенсійного фонду за час трудового стажу.

Svetlana Blagaja:

– Тобто про пенсії людям треба забути. Тоді є питання, а навіщо нам такий уряд?

Светлана Проданик:

– Сидять i думають, за шо б ще люди платили, бо не вистачає їм, бідним. Скоро за повiтря платити будемо.

Вікторія Карпова:

– Чи мають опікуватися діти, якщо батько надсилав 25 рублів аліментів?

Yuri Kregel:

– А діти платитимуть аліменти через Реву, чи напряму мамі з татом?

Valentina Leonova:

– У мене питання: а якщо у людей з якихось причин не було дітей або вмерли, або вони десь за кордоном і не мають чи не хочуть мати зв’язків із батьками? Здохнуть під тином?

Петро Петрович:

– Підозрюю, що справа закінчиться тим, що пенсій взагалі не буде. Все за Дарвіном. Еволюція йде двома шляхами. Прогрес і регрес. Україна вибрала регрес.

Avengers:

– Після цих слів Рева повинен піти у відставку.

Сергей Столяренко:

– А як же ноу-хау “Пенсійна рехворма”? Вона тоді для кого?

Мандрівник Віртуальний:

– Ну ось пазлики і складаються в картинку. Йде підготовочка громадської думки до того, що пенсійний фонд “фсе”. Накриється в найближчі роки мідним тазом. А оплачувати життя старим будуть їхні діти. Ось і вся квінтесенція “рехворм”. Зубожіння, жалюгідне існування, пошук кращої долі на чужині. Ось і весь результат. Сумно.

Олег Сербін:

– Ну так пенсійна “реформа” – це якраз фактичне скасування пенсій для дуже великого прошарку населення – мало у кого в 90-ті була офіційна робота, та й зараз далеко не у всіх (особливо в сільській місцевості, та в цьому немає їхньої вини), і прописано все так хитро, що кожен рік мінімальний стаж збільшується, отож шансів на пенсію фактично немає, враховуючи тривалість життя населення, особливо чоловіків. І тут на підмогу “реформаторам” ще й медична “реформа”, яка фактично скасовує безкоштовну медицину, так що шансів заробити стаж і дожити до пенсії дуже мало.

Mendosa:

– Це європейська практика? Тоді відміняйте податок на Пенсійний фонд! Якщо мене тепер діти годуватимуть, то навіщо я платитиму пенсійний збір? Китайська дикість якась. Пам’ятаєте його ляп про те, що “українці багато їдять …”?

ІгорДВ:

– Взагалі то це нормально, коли діти утримують старих батьків. Для цього не потрібно приймати закон, і це не скасовує пенсії від держави.

alisa zima:

-Навіщо тоді така держава, якщо вона така бездарна і нічого не дає доброго громадянам, а тільки відбирає податки, плюс штрафи, побори? От скажіть, навщо нам годувати Реву та решту паразитів цього бездарного уряду? Ця влада бездарна і ганебна.

Юрій Рижков:

– Пане Рева, соромлюся вам сказати, що слова “утримувати” і “піклуватися” це не одне і те саме. Якщо для вас немає різниці, то тоді ст.51 Конституції України узаконює положення, при якому людина проживши і пропрацювавши все життя, продовжує потребувати матеріальної підтримки своїх дітей, зважаючи на недостатність коштів для існування, які вона отримує від держави у вигляді пенсії за трудовий стаж. Іншими словами, ви пропонуєте, щоб діти на законних підставах компенсували різницю між реальним прожитковим мінімумом і пенсією від держави. В такому разі участь держави з часом може зійти нанівець і зникнути зовсім. Так? Пане Рева, щоб ви знали, що коли батьки виховують і піклуються про своїх дітей, то це не означає, щоб потім повністю сісти на шию дітей. Це той самий борг, який вони віддають своїм батькам, які свого часу робили те ж саме для них. Це борг за недоспані ночі, це закон природи…

Степан Степанович:

– А хіба не держава має забезпечити гідну старість і соцзахист?

Юрій Рижков:

– Так, досвід подання батьками позову проти своїх дітей є в багатьох країнах заходу. До чого це призводить? Батьки і діти остаточно стають ворогами. Потрібно також враховувати, що західні держави мають величезні програми підтримки людей похилого віку і тим не менш європейці вважають, що в разі фінансових претензій держави до дітей мова йде не про зміцнення сімейних зв’язків, а про звільнення держави від її соціальної ролі. Я уявляю, як це вивернуть у нас. Перед тим як призначити допомогу або субсидію пенсіонерові, спочатку перевірять доходи його дітей. Якщо держава вважатиме ці доходи достатніми (швидше за все, виходячи з прожиткового мінімуму), то в допомозі або субсидії відмовлять і призначать аліменти дітям. Аліменти від дітей автоматом перетворяться в дохід стареньких. Що буде далі? Найочевидніше, що пенсіонери перестануть подавати на субсидії, побоюючись, аби за їхньою заявою не “трамбували” дітей. Сумна картина.

Cimbitep:

– Ось так просто і нехитромудро Рева вирішив проблему того, що українці багато жеруть.

Baden:

– Аліментникам вже заборонили мати закордонний паспорт і водійські права? Тапер залишилося зробити те ж саме для всіх, у кого ще живі батьки…

Віктор Кондратюк:

– Лауреат Нобелівської премії з фізики Жорес Алфьоров ставить цілком резонне питання: “Якщо громадянина змушують платити за освіту і медичне обслуговування, пенсію накопичувати з власних коштів, житло і комунальні послуги оплачувати повністю, за ринковою ціною, то навіщо мені така держава?! З якого дива я повинен ще платити податки і утримувати божевільну армію чиновників? Я завжди на всіх рівнях говорив, що охорона здоров’я, освіта і наука повинні забезпечуватися з бюджету. Якщо держава звалює цю турботу на нас самих, нехай зникне, нам буде набагато легше”. Невже Рева розумніший за лауреата Нобелівської премії?

Igor Strl:

– Сміх крізь сльози: незабаром міністр соціальної політики України Андрій Рева запропонує ще одне нововведення: громадяни повинні платити аліменти на утримання депутатів. Це дуже правильно. Подивіться, скільки тисяч дорослих чоловіків, які нормально себе почувають, не вважають за потрібне давати кошти на харчування і розвиток своїх обранців…

Mart:

– І це замість того, щоб підняти пенсії до реального прожиткового рівня!

Тетяна Шакула:

– А куди щезли відрахування за весь час роботи?

Pavel Zhadko:

– Літніх батьків має утримувати держава, яку вони утримували протягом всього “податкового” життя. А діти мусять домагати за покликом серця, а не згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України. От закон про скасування будь яких пільг депутатів, міністрів, враховуючи витрати на авто, державну нерухомість, спецпенсію та інші витрати – оце давно пора зробити. Зекономленими коштами можна провести не одну реформу.

Ibpf:

– Перепрошую, а можна отримати аліменти від влади?

Rob Maison:

– Завдяки реформам в медицині ми житимемо вічно і молодими. Немає причин для паніки.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *